barvylaky.net

ALKYDOVÉ A ALKYDURETANOVÉ NÁTĚROVÉ HMOTY

TELKYD P 100

Základní průmyslová antikorozní barva

Univerzální základová barva s vynikajícími antikorozními vlastnostmi, velmi rychlým zasycháním a univerzální aplikovatelností, vynikající přilnavost na ocelové povrchy.

Použití - exteriér i interiér se středním korozním namáháním (prádelny, sklepy, průmyslové prostory, dílny), plechové konstrukce, stroje, kovový nábytek, zárubně.

TELKYD S 200

Jednovrstvá průmyslová antikorozní pololesklá barva

Barva je určena k jednovrstvým antikorozním nátěrům ocelových předmětů pro agresivní korozní prostředí C1-C3, t.j. městská a průmyslová atmosféra s mírným znečištěním oxidem siřičitým. Barva má velmi rychlé zasychání. Nátěrový film má hedvábný pololesklý povrch.

Použití - exteriér i interiér se středním korozním namáháním (prádelny, sklepy, průmyslové prostory, dílny), přepravní kontejnery, kovové a ocelové konstrukce, oplocení, plechové garáže, vrata, drobné kovové předměty.

TELKYD S 200 BS

Jednovrstvá průmyslová antikorozní kovářská barva

Barva je určena k jednovrstvým antikorozním nátěrům oceli nebo zoxidované pozinkované oceli*, zejména pak pro vysoce efektní, dekorativní nátěry kovářských výrobků pro venkovní i vnitřní prostředí. V případě očekávané vyšší korozní agresivity doporučujeme použít vhodný základní nátěr, např. TELKYD P 110. Nátěrový film vytváří atraktivní matný povrch s kovovými odlesky.

* barva je vhodná i na některé typy čerstvé pozinkované oceli, přilnavost je však před aplikací nutné zkušebně ověřit

Použití - kování všech druhů, restaurátorské práce, mříže, brány, kované ploty, zábradlí, pouliční lampy, kovaný nábytek, plastiky z litiny, ocelové části.

TELKYD S 200 E

Jednovrstvá průmyslová antikorozní polomatná barva

Barva je určena k jednovrstvým antikorozním nátěrům ocelových předmětů pro agresivní korozní prostředí C1-C3, t.j. městská a průmyslová atmosféra s mírným znečištěním oxidem siřičitým. Barva má velmi rychlé zasychání. Nátěrový film má hedvábný polomatný povrch a zvýšenou odolnost proti nasákavosti vody.

Použití - exteriér i interiér se středním korozním namáháním (prádelny, sklepy, průmyslové prostory, dílny), přepravní kontejnery, kovové a ocelové konstrukce, oplocení, plechové garáže, vrata, drobné kovové předměty.

TELKYD S 201

Jednovrstvá průmyslová antikorozní lesklá barva

Barva je určena k jednovrstvým antikorozním nátěrům na ocelové konstrukce.

  • vynikající přilnavost na ocelové povrchy
  • nátěrová hmota 2v1 pro ekonomicky nenáročnou práci
  • rychlé zasychání

TELKYD S 220 POLYVINYL

Průmyslová polyvinylová antikorozní barva

Barva je určena k základním nebo jednovrstvým antikorozním nátěrům oceli a lehkých kovů (hliník, měď, zoxidovaná pozinkovaná ocel*), kdy má zajistit nátěrovému systému antikorozní ochranu v různých náročně exponovaných prostředích. Barvu je možné přestříkat (přetřít) již po 2 hodinách různými typy vrchních emailů, např. syntetickými na vzduchu schnoucími, polyuretanovými či epoxidovými.

(* barva je vhodná i na některé typy čerstvé pozinkované oceli, přilnavost je však před aplikací nutné zkušebně ověřit

Použití - exteriér i interiér se středním korozním namáháním (prádelny, sklepy, průmyslové prostory, dílny), plechové a ocelové konstrukce, stroje, kovový nábytek, zárubně.

TELKYD T 300

Vrchní průmyslový syntetický email

Email je určen pro zhotovení vrchních nátěrů v interiéru i exteriéru na dřevěné i kovové podklady. Email se vyznačuje výbornou odolností proti povětrnosti, rychlým zasycháním, dobrým rozlivem a dobrou a snadnou zpracovatelností.

Použití - exteriér i interiér se středním korozním namáháním (prádelny, sklepy, průmyslové prostory,dílny), kovové a ocelové konstrukce a haly, drobné kovové díly, kovový nábytek, vrata, zárubně, ploty, boxpalety, kovové armatury, vozíky a průmyslové předměty.

TELKYD T 370

Speciální průmyslový syntetický tepelně odolný email

Email je určen pro zhotovení vrchních nátěrů v interiéru i exteriéru na kovové podklady převážně tam, kde je požadována odolnost trvalému tepelnému zatížení. Email odolává trvalému tepelnému zatížení až do 250° C, krátkodobě až do 350° C a vyznačuje se i výbornou odolností proti povětrnosti. Nátěr velmi dobře odolává roztokům solí, minerálním olejům, zředěné kyselině sírové, a krátkodobě pak organickým rozpouštědlům, organickým kyselinám a kyselině chlorovodíkové.

Vyrábí se ve dvou kvalitách:

1) TELKYD T 370 odstín 9110 hliník, který se používá jako vrchní email

2) TELKYD T 370 odstín 0840 červenohnědý a odstín 0199 černý, které se používají jako antikorozní základ nebo jako jednovrstvá antikorozní barva.

Použití - exteriér i interiér, kovové předměty vystavené trvalému tepelnému zatížení, např. plášť sušící pece, teplovodní a parovodní rozvody, oplechování komínů, technologická potrubí.

TELKYD F 200

Jednovrstvá průmyslová barva na minerální podklady


Barva je určena na ochranné nátěry betonových a živičných povrchů pro vnitřní i venkovní použití. Není vhodná pro nátěry hlazených, kletovaných nebo monolitických betonových podkladů. Nátěr provedený barvou TELKYD F 200 je odolný vůči vlhkosti a mechanickému opotřebení a krátkodobě odolný vůči působení řady chemických látek (např. nafta, motorový olej, kyselina sírová).

Použití - podlahy skladů, výrobních hal, sklepů, garáží, terasy, balkóny, atria, zídky, omyvatelné nátěry zdí nebo jiných minerálních podkladů.