barvylaky.net

EPOXIDOVÉ DVOUSLOŽKOVÉ NÁTĚROVÉ HMOTY

TELPOX P 100

Základní průmyslová epoxidová dvousložková antikorozní barva

Barva s vynikající přilnavostí na ocelové a pozinkované povrchy a velmi dobrou chemickou odolností. Je určena k základním antikorozním nátěrům kovů, kde má zajistit nátěrovému systému dokonalou přilnavost a antikorozní ochranu. Pro vnitřní prostředí s korozní agresivitou C1 až C3 lze nátěrovou hmotu použít i jako jednovrstvý nátěr. Před použitím se barva rozmíchá, smísí s tužidlem v předepsaném poměru, důkladně promíchá a doředí podle potřeby. Teplota při zasychání nesmí poklesnout pod 10 °C.


Použití - exteriér i interiér se středním a vysokým korozním namáháním (výrobní haly, prádelny, chemické závody), možnost použití zejména na kovové nádrže, potrubí, stroje, provozní konstrukce, mostní konstrukce.

TELPOX S 200

Jednovrstvá průmyslová epoxidová dvousložková antikorozní polomatná barva s atestem pro nátěry, které přicházejí do styku s potravinami

Barva je určena na ochranné antikorozní nátěry ocelových povrchů a na ochranné nátěry minerálních povrchů. Není vhodná pro nátěry hlazených, kletovaných nebo monolitických betonových podkladů. Nátěr provedený barvou TELPOX S 200 je odolný vůči působení řady chemických látek, vlhkosti a mechanickému opotřebení. Nátěr není odolný povětrnostním vlivům, vlivem povětrnosti dochází k předčasnému křídování povrchu. Před použitím se barva promíchá, smísí s tužidlem v předepsaném poměru, důkladně promíchá a doředí podle potřeby. Konečných vlastností dosáhne nátěr po úplném vyzrání, což představuje cca 7 dní. Dokud není nátěr plně vytvrzen, nesmí se zatěžovat mechanicky ani chemicky.

Použití - interiér, např. kovové nádrže, jímky na oleje a pohonné hmoty, potrubí, stroje, omyvatelné nátěry zdí, nátěry betonových podlah, provozní konstrukce.

TELPOX T 300

Vrchní lesklý průmyslový epoxidový dvousložkový email s atestem pro nátěry, které přicházejí do styku s potravinami

Email je určen k vrchním lesklým nátěrům dřeva, kovů, zdiva, některých plastů apod. Před použitím se email rozmíchá a smísí s tužidlem v předepsaném poměru. Proschlý nátěr odolává vlhkosti, různým chemikáliím (zejména alkáliím) olejům, pohonným hmotám a řadě rozpouštědel. Odolává teplotám do 120 °C. Vlivem povětrnostních účinků má nátěr sklon ke křídovatění a ztrátě lesku. Nátěr se může brousit a leštit pastou, polišem.

Použití - interiér (vlivem povětrnosti má sklon ke křídovatění a ke ztrátě lesku), např. kovové nádrže, jímky na oleje a pohonné hmoty, potrubí, stroje, omyvatelné nátěry zdí, nátěry betonových podlah, provozní konstrukce.

TELPOX F 200

Epoxidová dvousložková nátěrová hmota / stěrka na zátěžové povrchy

Barva je určena pro silně zatěžované betonové (nekletované) podlahy a další minerální povrchy. Je použitelná i jako litá podlahovina. Výsledný povrch provedený barvou TELPOX F 200 je odolný vůči působení řady chemických látek, ropných produktů, vlhkosti a mechanickému opotřebení. Nátěr není odolný povětrnostním vlivům, vlivem povětrnosti dochází k předčasnému křídování povrchu. Před použitím se barva promíchá, smísí s tužidlem v předepsaném poměru a důkladně se promíchá. Konečných vlastností dosáhne nátěr po úplném vyzrání, což představuje cca 7 dní, avšak pochůzný a přetíratelný je po 24 hodinách, suchý na dotek již po 6 hodinách. Dokud není nátěr plně vytvrzen, nesmí se zatěžovat mechanicky ani chemicky. Barva není určena k nátěrům, které přicházejí do přímého styku s potravinami, krmivy a pitnou vodou a k nátěrům dětského nábytku a hraček.

Použití - sklady, výrobní haly, garáže, terasy, omyvatelné nátěry zdí nebo jiných minerálních podkladů.