barvylaky.net

POLYURETANOVÉ DVOUSLOŽKOVÉ NÁTĚROVÉ HMOTY

TELPUR P 150

Základní průmyslová polyuretanová dvousložková antikorozní barva

Barva TELPUR P 150 je určena k provedení základních nátěrů s vyšší plnivostí na kovových a ocelových podkladech. Má vynikající přilnavost na ocelové povrchy a lehké kovy a velmi rychlé zasychání. Před použitím se barva promíchá, smísí s tužidlem v předepsaném poměru, důkladně promíchá a doředí podle potřeby. Teplota při zasychání nesmí klesnout pod 10 °C, zasychání lze urychlit přisoušením při 60 °C po dobu 30 minut. Barva je brousitelná po cca 4 h zasychání při teplotě 23 °C.

Použití - exteriér i interiér se středním a vyšším korozním namáháním, např. chemické závody, průmyslové zóny, nátěry dopravní techniky.

TELPUR S 210

Jednovrstvá průmyslová polyuretanová dvousložková antikorozní barva

Barva je určena k jednovrstvým antikorozním nátěrům oceli, kdy má zajistit nátěrovému systému antikorozní ochranu v různých náročně exponovaných prostředích. Nátěr je odolný vůči povětrnostním vlivům, žloutnutí, vlhkosti a mechanickému opotřebení. Barvu je možné použít i jako antikorozní základní nátěr pod vhodné vrchní nátěrové hmoty. Před použitím se barva promíchá, smísí s tužidlem v předepsaném poměru, důkladně promíchá a doředí podle potřeby. Konečných vlastností dosáhne nátěr po úplném vyzrání, což představuje cca 7 dní. Tato nátěrová hmota 2 v 1 pro ekonomicky nenáročnou práci se vyznačuje vynikající přilnavostí na ocelové a pozinkované povrchy (včetně čerstvého pozinku) a velmi rychlým zasycháním.

Použití - exteriér i interiér se středním a vyšším korozním namáháním, např. chemické závody, průmyslové zóny, nátěry strojů, potrubí, plechové a ocelové konstrukce.

TELPUR T 300

Vrchní průmyslový polyuretanový dvousložkový email

Email je určen k povrchové úpravě tam, kde jsou na natřené předměty kladeny vysoké požadavky v náročných podmínkách v různých prostředích. Nátěr je odolný vůči povětrnostním vlivům, žloutnutí, křídování, působení řady chemických látek, vlhkosti a mechanickému opotřebení. Vyrábí se ve dvou kvalitách - LESK a MAT. Vyhovuje pro používání v interiérech staveb, kde mohou přicházet do nepřímého kontaktu s potravinami.

Použití - exteriér i interiér se středním a vyšším korozním namáháním, např. chemické závody, loděnice, průmyslové zóny, nátěry lokomotiv, strojů, potrubí, plechové a ocelové konstrukce.

TELPUR C 100

Transparentní polyuretanový dvousložkový lak

Transparentní lak je určen ke zhotovení transparentních nátěrů epoxidových litých podlah i jiných dekorativních podlah. Používá se k zalití a ukotvení barevných chipsů či jiných dekorativních prvků, používaných k dotváření efektního vzhledu podlah, přičemž barevně nemění vzhled aplikovaného podkladu. Samostatně se může použít i na kovové podklady a dřevěné plochy.

  • vynikající přilnavost k různým podlahovým systémům
  • vynikající přilnavost k ocelovým a pozinkovaným povrchům
  • vysoká tvrdost nátěru
  • transparentně čirý ve dvou provedeních: lesklý nebo matný